Takip Et

Güncel

AKP ve CHP “hatalı mühür” başvurusunda bulundu

AKP ve CHP, bazı zarflara yanlış mühür basıldığını belirterek YSK’ye başvurdu.

AKP ve CHP, AKP’nin itirazı sonucunda YSK’nin kararıyla yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, bazı zarflara yanlış mühür basıldığı, bazılarının mühürsüz olduğunu belirterek, bu oyların geçerli sayılması için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurdu. YSK, zarflardaki hatalı mühür başvurusunu görüşmek üzere saat 14.00’te toplanacak.

AKP ve CHP’nin YSK temsilcileri, bazı zarflara yanlış mühür basıldığı, bazılarının mühürsüz olduğunu belirterek, bu oyların geçerli sayılması için YSK’ye başvurdu. YSK, zarflardaki hatalı mühür başvurularını görüşmek üzere saat 14.00’te toplanacak.

YSK BAŞVURUYU GÖRÜŞECEK

AKP’nin YSK Temsilcisi Recep Özel ile CHP’nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK’ye birer dilekçe gönderdi.

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, değişik ilçelerde mühürlerin yanlış kullanılması nedeniyle bazı karışıklıklar yaşandığı belirtilen dilekçelerde, birçok ilçede zarflarda milletvekili genel seçiminden kalan mühürlerin kullanıldığı, bazı ilçelerde oy torbalarından mühürsüz zarfların çıktığı, bazı zarflarda ise mürekkebin diğer tarafa da geçmesi nedeniyle ikiden fazla mührün bulunduğunun tespit edildiği bildirildi.

AKP’nin temsilcisi Recep Özel, dilekçesinde bu yanlışlıkların seçmen iradesini sakatlayan durumlar olmadığını, bu durumdaki zarfların ve bunlarla kullanılan oyların geçerli sayılması gerektiğini kaydetti.

Hadimi Yakupoğlu da bu durumların seçmen iradesini sakatlamadığını ifade ederek, böyle olan zarfların ve kullanılan oyların geçerli sayılmasını talep etti.

YSK’nin, başvuruları görüşmek üzere saat 14.00’te toplanacağı öğrenildi

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler