Takip Et

Güncel

AKP medyasının yazarları döviz krizine ne diyor?

Döviz kurunda dünden bu yana yaşanan artışlar, AKP’li yazarlarda bir panik yarattı. AKP’nin değişik yayın organlarında yazarlık yapan isimler, döviz krizine yine bildik ifadelerle karşılık verdi

Gazete Yolculuk’un haberine göre AKP’nin yayın organlarında görev yapan ve AKP’nin kalemşörlüğünü üstlenen yazarlar; döviz kurunun dünden bugüne şok edici artışlar yaşamasını da bildik ifadelerle değerlendirdi. Döviz artışını “dış güçler”e bağlayan yazarlar; bunun “Türkiye’yi yıkamayacağını” ileri sürdü.

Cem Küçük, Gezi’yi unutamıyor

Öncelikle kıdemli kalemşör Cem Küçük, her zaman olduğu gibi Haziran direnişine atıfta bulunarak kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. “Gezi’den bu yana hep mağlup oldunuz. Kötü biteceksiniz” paylaşımı yapan Küçük, “#kazanacağız” hashtagini kullandı.

Yeni Şafak: ‘Darbenin ekonomik ayağı’

AKP’nin neredeyse resmi yayın organı olarak çalışan ve manipülasyonların yayıldığı yayın organı olan Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Şeker, bugünkü köşesinde döviz kuruna ilişkin gelişmeleri “darbenin ekonomik ayağı” olarak değerlendirdi.

Mehmet Barlas: Ekonomik değil siyasi

AKP’nin bir diğer yayın organlarından Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, “Dolardaki tırmanış ekonomik değil siyasi bir olaydır” başlığıyla yayımladığı yazısında “2016’daki 15 Temmuz darbe girişimi ile bugün ekonomimizi hedef alan darbe girişimi arasında sanki bir fark var mı? Hepimiz ekonominin temel kurallarını biliyoruz. Ajan rahip Brunson’un ABD’ye teslim edilmemesi, ekonominin hangi temel kuralını ihlal etti ki, Türk lirası karşısında dolar böylesine tırmandı?” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit: Berat Albayrak çok mu acıttı?

AKP’nin yayın organlarından Yeni Akit gazetesinde çıkan iki köşe yazısı ise yine döviz kuruna ilişkin gelişmeleri “dış mihrakların oyunu” şeklinde değerlendi.

Yeni Akit’in akla ziyan yazarlarından Mehtap Yılmaz, “Berat Albayrak çok mu acıttı?” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“15 Temmuz darbesinde ortalıktan toz olanlar… Bankamatik önünde kuyruk olanlar… Yurtdışı uçak biletlerini kapışanlar… Bodrumlarda saklananlar… Yani darbeci vatan hainleri, bir yandan dolar istiflerken diğer yandan “kriz var komşulaaaar” diye ortalığı ayağa kaldırıp, algı operasyonu yaptılar!

Pekiiii, sizce 15 Temmuz’da darbecileri tanklarına, savaş uçaklarına göğüs geren millet, bu operasyonu yer mi?

Bırakın Amerika yandaşları, başlarını Trump’ın tezeğinden çıkarmasın! Türkiye ekonomisine nişan alan ABD’nin ekonomik terörünü ululayıp, PYD’ye binlerce TIR veren terörist ABD karşısında secdeye kapansın!

Biz ölümüne bu “darbeye” de karşı koyacağız! Allah’ın izniyle bu vatanı, kurnaz bir tüccarın operasyonlarıyla bir başına bırakmayacağız!

Sonuçta Reis Erdoğan, gırtlağına kadar IMF’ye borçlu olan bu ülkeyi, IMF mandası olmaktan kurtaran ekonomi zekasına sahip değil mi? Bunca yıllık iktidar sürecinde Türkiye’yi şaha kaldırmadı mı? Her darbeyi alnının akıyla savmadı mı? 15 Temmuz’da milli mücadele başlatarak bizi ayakta tutmadı mı?

Bizim liderimiz, “üç beş soysuzun ardında zağarlık yapmaz!” Milleti de onu asla yalnız bırakmaz!

Biz liderimize vefasızlık etmeyeceğiz! Bu vatanı “üç-beş soysuz” gibi ABD emperyalizmine terk etmeyeceğiz!

Malsa malımızla, cansa canımızla liderimizin yanında, izindeyiz! Sonuna kadar milli Berat Albayrak’ı da “üç-beş kansızın” yurtdışı hesaplardan linç etmesine müsaade etmeyeceğiz!

Kahrolsun pkk destekçisi abd yaptırımları! Yaşasın türkiye!

Anladınız mı?”

Yeni Akit’in bir diğer yazarı Ali Karahasanoğlu da bugünkü köşesinde “Her şey ortada.. Ekonominin gereği olarak değil.. Raphip Brunson hakkında mahkemelerimize istedikleri kararı verdiremedikleri için döviz yükseldi.. Bunun da adı, “Ekonominin gereği olarak döviz arttı” değil.. “Ekonominin verileri gerektirmediği halde, dış güçlerin ve derin yapıların operasyonları sonucu döviz kurları yükseliyor”dur..” diye yazdı.

Karahasanoğlu, “Döviz kurlarındaki operasyonun hangi amaçla yapıldığı ayan beyan ortada iken, hâlâ seçim öncesindeki eski kafa yapısı ile, sırf Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapmak için, söylem geliştirenler var..” ifadeleriyle de Erdoğan aşkını bir kez daha kanıtlamış oldu

Star yazarı: Bu bir savaş, baş eğmemeliyiz

AKP’nin yayın organlarından Star gazetesi yazarı Selahaddin E. Çakırgil, bugünkü köşesinde “24 Haziran seçimleri birçok beklentiyi boşa çıkardı ve düğmeye basıldı. Bu yüzden de, hiçbir ekonomik gerekçe ve izahı olmadığı halde, 3.70 lira civarında olan Amerikan doları şimdi, 6.0’ların üzerine çıkartıldı. Bu bir ‘savaş’ halidir. Ve asla, baş eğmemeliyiz. Çünkü haksız bir konumda değiliz” ifadelerini kullandı.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler