Takip Et

Güncel

AKP, kurulacak yeni partilerle ilgili konuşmayı yasakladı

Abdulkadir Selvi, “Siyaseti şekillendiren üç hamle” başlıklı yazısında, AKP’li milletvekillerine Ali Babacan ve yeni partiler konusunda konuşma yasağı getirildiğini iddia etti

Yandaş Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “Siyaseti şekillendiren üç hamle” başlıklı yazısında, AKP’li milletvekillerine Ali Babacan ve yeni partiler konusunda konuşma yasağı getirildiğini iddia etti.

“Siyaseti şekillendiren üç hamle” başlıklı yazısında, dün AKP Meclis Grup Toplantısı ardından kuliste vekillerle konuştuğunu söyleyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:

“Babacan’ın AK Partililerin gönlünde bir yeri var. O nedenle ‘Temiz bir yüz. Ekonomi yönetiminde başarılıydı’ diye hakkını teslim ediyorlar. Ancak Babacan’ın çok parlak bir liderlik performansı sergileyemediğinin de altını çiziyorlar. AK Parti kulislerinde Babacan’dan ziyade Abdullah Gül’e yönelik değerlendirmeler yapılıyor. Gül’ün tek hedefinin yeniden cumhurbaşkanı olmak olduğunu savunan da var, ‘Gül’ün tek hedefi Erdoğan’a kaybettirmek’ diyen de. Ha, bir nokta daha: AK Partililere Ali Babacan ve yeni partiler konusunda konuşma yasağı getirilmiş.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler