Takip Et

Güncel

AKP: İstanbul’da seçimin yenilenmesini istiyoruz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, olağanüstü itiraz yolunu kullanarak İstanbul’da seçimin yenilenmesini isteyeceklerini açıkladı

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından başlayan itiraz süreçlerinin 9. günü sürerken AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yavuz, “Tutanak tutulmuş ama bu tutanak gelmemiş seçim kuruluna. Bazı tutanaklar boş girmiş. Burada bir sahtekarlık var. Sayım döküm cetveline imzalar atılmış. Bakıyorsunuz rakamlar doğru ama oradan başka yere bakıyorsunuz orada kaydırma yapılmış. Burada çok ince bir işçilik yapıldığı ortadadır. Sayım cetveline göre AKP’nin aldığı oy 126, CHP’nin aldığı oy 76. Sandık sonucuna göre ise AKP’nin oyu CHP’ye, CHP’nin oyu AKP’ye yazılmış.” dedi.

51 sandıkta sayım yapılmasının bir anlamı olmadığını, tüm İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi gerektiğini belirten Yavuz, “Biz sandık başkanlarını belirleme yetkisine sahip değiliz. Seçim öncesi önlemlerimizi almasaydık sonuç bu kadar yakın olmazdı. Eğer Yüksek Seçim Kurulu İstanbul’da seçimlerin iptal başvurusunu reddederse seçimler üzerindeki şaibe olacak.”diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler