Takip Et

Güncel

AKP ile MHP arasındaki gerilim karşılıklı açıklamalarla sürüyor

AKP ile MHP arasında dün Erdoğan’ın sözleriyle sertleşen tartışmalar sürüyor. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Çelik, “Bahçeli’nin ifadeleri siyasi nezakete uymadı” dedi

Erdoğan’ın af tartışmalarıyla ilgili sözlerine bugün Twitter’dan yanıt veren Bahçeli, “MHP’yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla yan yana getirmek şayet art niyet değilse, kesinlikle isabetsiz ve itibarsız bir isnattır” diyerek MHP’yi hakir görmenin ve tenkitle suçlamanın siyasi ahlak ve basirete sığmayacağını söyledi.

AKP sözcüsü Ömer Çelik: Bahçeli’nin sözleri siyasi nezakete uymadı

Tartışmaya AKP Sözcüsü Ömer Çelik de katıldı. Bahçeli’nin sözlerine yanıt veren Çelik, “Cumhurbaşkanımız ima yollu konuşmaz. Öyle olsaydı açıkça MHP kelimesini zikrederdi, Bahçeli’nin adını zikrederdi. Sayın Bahçeli’nin açıklamasında, sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ifadeyi son derece yanlış bulduğumuzu söylemek isterim. Cumhurbaşkanımızın siyasi basireti tüm dünyanın malumudur. Sayın Bahçeli’nin Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadeler siyasi nezaket, nezahet ve yüklenen ittifak sorumluluğa uygun bir yaklaşım olmamıştır. Cumhurbaşkanımıza, genel başkanımıza saygı bizim kırmızı çizgimizdir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin, Bekir Bozdağ’ı hedef alan açıklamalarıyla ilgili de konuşan Çelik, şu ifadeleri kullandı: Bahçeli’nin Bekir Bozdağ’ı etnik kökeniyle etiketlemesi yanlış. Hepimiz bu milletin parçasıyız. Bekir Bozdağ kardeşimiz bu ülkeye büyük hizmetler vermiştir. Etnik kimliği etiketlenerek suçlanması ya da taciz edilmesi asla kabul etmeyeceğimiz bir anlayıştır.

Danıştay’ın öğrenci andıyla ilgili kararını da değerlendiren Çelik, “Danıştay yasayı ve Anayasa’yı alenen çiğnemiştir. Bu kendini hükumetin yerine koymaktır. Temel itirazımız bunadır.” diyerek tepki gösterdi.

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler