Takip Et

Güncel

AKP Ankara İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapmak isteyen KHK’liye gözaltı

KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım, işe iade edilmek için AKP Ankara İl Başkanlığı önünde başlatacağı oturma eylemine izin verilmedi. Yıldırım polisler tarafından gözaltına alındı

 Kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edilen Cemal Yıldırım, AKP Ankara İl Binası önünde yapacağı oturma eylemine izin verilmedi. İşe iade talebini AKP Ankara İl Başkanlığı önünde dile getirmek isteyen Yıldırım polisler tarafından gözaltına alındı.

Ankara Defterdarlığı’nda çalışırken KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım, önce iş yerinin önünde, ardından Sakarya Caddesi’nde eylemler yapmıştı. Tek başına ve sadece ‘İşimi geri istiyorum’ döviziyle yaptığı sessiz oturma eylemleri her seferinde polis tarafından engellenen Yıldırım, eylemi bu kez AKP Ankara il Başkanlığı önüne taşıdı.

Elinde bir dövizle tek başına AKP binasının olduğu sokağa giren Yıldırım’ın önü sivil polisler tarafından kesildi. Yıldırım, bir saat sessiz oturma eylemi yapacağını belirterek, ‘Ben hakkımı arıyorum’ dedi.

Polisler ise Ankara Valiliği’nin eylem yasağını hatırlattı. Cemal Yıldırım’ın Diyarbakır’da HDP önündeki eylemi hatırlatması işe yaramadı. ‘İşimi ekmeğimi geri istiyorum’ yazılı dövizini açar açmaz gözaltına alındı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler