Takip Et

Güncel

Ajanlaştırmayı reddedip röportaj veren 15 yaşındaki çocuk, polis tarafından tekrardan darp edildi

Adana’da gözaltında maruz kaldığı şiddet ve ajanlık dayatmalarını MA’a anlatan 15 yaşındaki F.Ç., polis tarafından durdurularak, röportaj verdiği gerekçesiyle darp edildi

Adana’da gözaltında maruz kaldığı şiddet ve ajanlık dayatmalarını MA’a anlatan 15 yaşındaki F.Ç., polis tarafından durdurularak, röportaj verdiği gerekçesiyle darp edildi.

Adana’nın Seyhan ilçesi bağlı Denizli Mahallesi’nde 20 Ocak’ta bir ihbar sonucu “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alınan 15 yaşındaki F.Ç. adlı çocuk, götürüldüğü karakol ve çocuk şubesinde ajanlık dayatmasını kabul etmediği için polis şiddetine maruz kaldı. Savcılık ifadesi alınan F.Ç., aynı gün tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. F.Ç., adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. 

‘Neden röportaj verdin?’

Gözaltında maruz kaldığı polis şiddeti ve hak ihlallerini Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlatan F.Ç., akşam saatlerinde Adana’nın Seyhan ilçesi bağlı Denizli Mahallesi’nde polis tarafından durduruldu. F. Ç.’ye hakaret eden polis, “Neden röportaj verdin?” diyerek, bir kez daha darp etti. Darp sonucu F.Ç.’nin kaşı yarıldı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler