Takip Et

Güncel

Ahmet Atakan’ın annesi Dilek Doğan’ı katleden polislere katil dediğinden dolayı yargılanıyor: “Katile katil denir”

Gezi direnişinde katledilen Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Dilek Doğan’ı katleden polislere ‘Katil’ dediği için hakim karşısına çıktı. Anne Atakan, “Katile katil denir” dedi

Hatay Adliyesinde, Gezi ayaklanması sırasında katledilen Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan’ın Dilek Doğan’ı evinde katleden polislere sosyal medyada ‘katil’ demesi nedeniyle yargılandığı dava görüldü.

Duruşmada söz alan anne Emsal Atakan, yüreği yanan bir anne olduğunu, oğlu ile ilgili davanın henüz açılmadığını ve Dilek Doğan’ın bu şekilde öldürülmesinin kendisine çocuğunu hatırlattığını belirtti.

Avukatlar da savunmada Türk Dil Kurumu’nda yer alan katil tanımını hatırlatarak, öldürene mesleği fark etmeksizin katil denildiğini vurguladı. Dilek Doğan’ın katillerinin yargılandığı dosyada da apaçık bir şekilde ‘katillerin’ yer almakta olduğunu belirten avukatlar, ayrıca suça bulaşan polislere itibarlarını geri vermenin mahkemelerin işi olmadığı ifade etti.

Ali İsmail Korkmaz’ın abisi müdahil Avukatlardan Gürkan Korkmaz, “Tekmesiyle kardeşimin ölümüne sebep veren polis, ayağı için rapor almış ve mağdur olduğu gerekçesi ile Gezi davasına müdahil edilmiştir” dedi.

Duruşma 26 Mart 202 tarihine ertelendi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler