Takip Et

Güncel

‘Ağam eğlenir bizimle’: Fetret dönemi bitti, şimdi yükselişteyiz

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk Efrin işgaliyle gelecek 100 yıllık tehdidi ortadan kaldıracaklarını söyledi ve “Elhamdülillah fetret dönemi bitti, şimdi yükselişteyiz” dedi

Müstakil Sanayiciler ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin düzenlediği toplantıda konuşan Külünk Efrin işgal girişimine ilişkin konuştu. Külünk yaptığı konuşmada ayrıca Türkiye’nin tarım devi olacağını iddia etmesi de dikkat çekti.

Külünk konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Afrin operasyonu, Türkiye’ye yönelik 100 yıllık bir tehdidi ortadan kaldırılacak. Bundan sonra hazırlanın Türkiye dünyanın en stratejik enerji merkezi olacak. Türkiye dünyanın en stratejik ticaret ve lojistik üssü olacak. Bu açıdan İzmir en şanslı şehirlerden biri olacak, Türkiye tarım devi olacak, kaçınılmaz bir şekilde ve yeri geldiğinde Türkiye 500 milyar dolar ihracatı da konuşacak, gelecekte ise 1 trilyon dolar ihracatı da konuşacak. Şimdi bu Türkiye ortaya çıkarken, siyasal sistemi güçlü, iktisadi yapısı güçlü ve askeri yapısı güçlü, öte yandan gücünü de insandan alan bir noktaya doğru gidiyor. Ben kader programının işleyişine bakarım, milletlerin de kaderi vardır. Elhamdülillah fetret dönemi bitti, şimdi yükselişteyiz.”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler