Takip Et

Güncel

Afrin’e saldırı konusunda Esad’a resmi ziyaret hazırlığı

Meclis kulislerine göre, AKP/Erdoğan iktidarı Esad’la yeniden resmi görüşmelere başlamayı düşünüyor. Esad’ın “vatan haini” açıklamasının ardından gelen bilgilere göre Afrin’e saldırı konusunda Esad’la anlaşma yapılmak isteniyor

Meclis kulislerine göre, AKP/Erdoğan iktidarı uzun bir aradan sonra yeniden Suriye rejimi ile temasa geçerek resmi ziyaret düzenlemeye hazırlanıyor.

AKP/Erdoğan iktidarı bir yandan Afrin’e askeri saldırı başlatacağı tehditlerine devam ederken, Meclis kulislerinde konuşulan iddialara göre bir yandan da Esad’la resmi bir görüşme gerçekleştirmek için Dışişleri Bakanlığı’nda iki heyet hazırladı.

‘Afrin’e saldırı konusunda Esad’la anlaşma yapılacak’

Muhalefet kulislerine göre, AKP/Erdoğan iktidarı Esad’la anlaşarak Afrin saldırısı konusunda destek arayacak.

İddianın Esad’ın Herhangi bir yabancı devletin komutasında çalışan, vatanına, halkına ve ordusuna karşı olan herkes diğer taraflarca adlandırılmasının önemi olmaksızın vatan hainidir” açıklamasından sonra gelmesi ise dikkat çekici bulundu.

Kulislerde, böyle bir resmi görüşmenin gerçekleşmesi halinde Esad’ın Dışişleri heyetinde yer alacak isimleri dikkatlice inceleyeceği belirtiliyor. Kulis bilgisine göre, iki ülke arasında bir süredir alt düzeyde temaslar yürütülüyor.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler