Connect with us

Güncel

Afrin’deki işgalci Türk ordusu suçludur

Afrin’e düğüne gider gibi yollananlardan geriye dönemeyeceklere, kolunu bacağını orda bırakıp dönebileceklere ağlanmaz, ağlanmayacak

Afrin’e düğüne gider gibi yollananlardan geriye dönemeyeceklere, kolunu bacağını orda bırakıp dönebileceklere ağlanmaz, ağlanmayacak.
Bugüne kadar hiçbir işgalci ordu gittiği yere iyilik, güzellik için gitmemiştir.
İşgalci ordu gittiği yere ancak kötülük ve çirkinlik için gider.
O işgalci ordunun askerlerinin yoksul olmaları, orda bulunma gerekçelerini, işkence yapmalarını, can almalarını, ora insanının yuvalarını başlarına yıkmayı haklı gösteremez.

İşgalci olmak suçtur.
İşgalci ordunun askeri olarak işgale katılmak da suçtur.
Emir kulu olmak gibi bir mazeret cinayet işlemenin, başkalarının yurduna, malına, mülküne, parasına, canına, kanına, toprağına tecavüzü haklı kılamaz.
Cumhurbaşkanından, generaline, albayından teğmenine, astsubayından erine kadar işgalci ordunun tüm askerleri suçludur. Bu orduya alkış tutan siviller de suçludur; onlar da en az işgalci ordunun askerleri gibi orada işlenen bütün vahşetin sorumlularıdır.
İşgalci ordunun askeri, arkasından ağlanmayan askerdir.
Ölmesi, yaralanması da bu gerçeği değiştirmez; ölerek ya da yaralanarak işlediği suçun cezasının çekmiş olmaz çünkü. Onlar lanetlidirler ve haklarında hiçbir zaman olumlu şeyler söylenmeyecektir.

Yurdu işgal edilenlerin de işgalcilere karşı kendilerini savunmaları, ana sütü gibi haktır. Kendilerini öldürmeye, kadınların, çocukların karınlarını deşmeye gelenlere verecekleri her türlü yanıt meşrudur. Bu uğurda can verecekler ise insanlık tarihinde onurla, saygıyla anılacaktır.

İşgalci Türk ordusu derhal Afrin’den geri çekilmelidir. İşgalci Rus, Amerika ve DAEŞ de Suriye topraklarını terk etmelidir. Bunun dışındaki her türlü açıklama, değerlendirme işgali meşrulaştırmaktır.
Suriye’nin ‘toprak bütünlüğü’ ya da bölünecek olması o coğrafyada yaşayanların sorunudur.

Emperyalistlere özenen Türkiye Cumhuriyeti devleti, ‘Amerika, Rusya orada ne arıyor?’ diyerek kendi işgalini haklılaştırma çabasındadır. Kürt ulusunun dört parçada bölünmüşlüğü gerçeği, herhangi bir parçadaki özgürlük, bağımsızlık girişimi de haliyle Türkiye Cumhuriyeti devletini hop oturtup hop kaldırtmaktadır.

İşgalci Türk ordusunun Afrin’deki varlığı içerde bir antiemperyalist savaş gibi, dışarda ise sınırlarını korumak amaçlı bir antiterör hareketi olarak propaganda edilmektedir. Oysa gerçek oradaki Kürt siyasi hareketine, örgütlenmelerine, yaşamına karşı olmaktır.

Ve bu gerçek yüz yıllık korkularıdır.

Bu korku ile Afrin’i işgal etmiştir.

Böylece yüz yıllık cumhuriyet tarihinin kanlı sayfalarına bir yenisini eklemiştir.

Türk ordusu Afrin’de işgalcidir.

SUÇLUDUR!

*Tamer Çilingir tarafından kaleme alınan yazı Devrimcikaradeniz.net sitesinde yayınlanmıştır

Günün Haberleri

More in Güncel