Takip Et

Dünya

Afganistan’da Cumhurbaşkanı’nın katıldığı mitinge bombalı saldırı: 24 ölü

Cumhurbaşkanı Eşref Gani’in katıldığı seçim mitingine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 24 kişi hayatını kaybederken 31 kişi yaralandı

28 Eylül’de cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandık başına gidecek olan Afganistan’da, Cumhurbaşkanı Eşref Gani’nin de katıldığı bir seçim mitingine bombalı saldırı düzenlendi. Sağlık yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre en az 24 kişi öldü, 31 kişi yaralandı.

Saldırı Parvan vilayetinin Charikar kentinde düzenlenirken, bölge hastanesinden bir yetkili “Ölen sivillerin arasında kadın ve çocuklar da var. Ölü sayısı artabilir” dedi. Mitingde bir konuşma yapması planlanan Gani’nin durumunun iyi olduğu aktarıldı.

Bir intihar bombacısı tarafından düzenlendiği belirtilen saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Taliban, Gani’nin ikinci kez beş yıllığına cumhurbaşkanı seçilmesine karşı halkı sandığa gitmekten caydırmak için saldırılar düzenleyeceğini açıklamıştı. Taliban ile ABD arasında, Afganistan hükümetinin katılımı olmadan yapılan barış görüşmeleri ise geçen hafta çökmüştü.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler