Takip Et

Kadın

ADKH: Bir haykırışta sen ol!

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi(ADKH) bir açıklama yaparak Cumartesi Annelerinin oturma eyleminin 700.Haftası vesilesi ile Türkiye-Kuzey Kürdistan ve Avrupa’da yapılacak olan etkinliklere katılma ve Cumartesi Annelerinin çığlığını daha da büyütmeye çağırdı

Cumartesi Annelerinin oturma eyleminin 700.Haftası dolayısı ile Avrupa Demokratik Kadın Hareketi(ADHK) bir açıklama yaptı. ADKH tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

”On yıllardır acıları, öfkeleri, özlemleri ve umutları için sürdürdükleri eylemleri, insanlığın adalet ve onur mücadelesinin birer mevzisine dönüşen Cumartesi Anneleri bu hafta 700. kez Galatasaray’da.

‘’Kızlarımızın, oğullarımızın, kardeşlerimizin,  eşlerimizin hatta anne ve babalarıımızın bizlere dönmelerini bekliyoruz“  diye adalet arayışında umutlarını 700. kez haykıracaklar. Plaza de Mayo‘dan Galatasaray Meydanına uzanan, tarihin en uzun ve en güçlü direnişinin sahibi Cumartesi Anneleri  ile zulüm ve katliamların durması için, işkencede, sokaklarda, hapishanelerde, gözaltında kaybettirilen evlatlari için ‘Faili Meçhul’ densede faili belli olan sorumluların yargılanması için, Baskıya, zulme ve bütün katliamlara karşı adaletin sembolü olma onuruyla 700. Kez oturacaklar Galatasaray Meydanında.

Her türden şiddetti üreten ve hergün aramızdan birilerimizi hedef seçen sisteme karşı Cumartesi Anneleri’nin yanında olup omuz omuza  direnmek için her yerde meydanları dolduralım. Bizler ADKH olarak başta üye ve taraftarlarımız olmak üzere tüm devrimci demokrat kurum ve kamuoyunu Cumartesi Annelerinin 700. kez haykırışını yükseltmeye çağırıyoruz.”

 

 

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler