Takip Et

Güncel

Adıyaman Hapishanesi’nden 814 tutuklu sevk ediliyor

Elazığ depremi nedeniyle çatlaklar oluşan Adıyaman Hapishanesi boşaltılmaya başlandı. İçişleri Bakanı, 814 tutuklunun Antep, Urfa ve Maraş’taki hapishanelere sevk edileceğini açıkladı

Elazığ’da deprem bölgesinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şimdiye kadar 39 kişinin göçük altından çıkarıldığını belirterek, hasar gören Adıyaman Hapishanesi’nin boşaltılacağını söyledi. 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardında kentte gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Elazığ Valiliği’ndeki koordinasyon merkezinde açıklama yaptı. 

İçişleri Bakanı Soylu, Malatya Doğanyol’da 4, Elazığ’da ise 18 kişinin yaşamını yitirdiğini belirterek, şu anda ellerindeki temel veriler çerçevesinde hayati fonksiyonlarıyla ilgili tedirginlik yaşanabilecek bir hastanın olmadığını söyledi. Soylu, depremin olduğu ilk andan itibaren toplam 39 kişiyi göçük altından sağ olarak çıkarıldığını ifade ederek,  Doğanyol’da göçük altında kimsenin kalmadığını dile getirdi.  

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler