Connect with us

Güncel

ADHK: Katliamlara karşı sokağa!

ADHK, Efrin’de devam eden katliamlara ilişkin bir açıklama yaparak, “Katliamlar karşısında sessiz kalmayalım, öfkemizi sokağa, alanlara taşımaya çağırıyoruz” dedi

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK), “Efrin için alanlara çıkalım” başlıklı bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Rojava’nın Efrin kantonuna yönelik bu gece gerçekleştirilen hava saldırısında çoğunluğunun kadın ve çocuklardan olmak üzere kitlesel katliam gerçekleştirildi. Afrin’deki direnişi desteklemek için, Cizre ve Fırat bölgelerinden Efrin’e ulaşmaya çalışan kitleye Faşist Türk devleti, emperyalistlerin desteğiyle kitle katliamı gerçekleştirdi. Yine Türk savaş uçaklarının şu an Efrin merkezini bombaladığı gelen bilgiler arasında.

35 Gündür emperyalistlerin ve onların uşağı Faşist Türk devletine karşı kahramanca direnen Efrin halkının bu haklı ve meşru direnişi, tank, top ve savaş uçaklarıyla yok edilmek isteniyor. Türk devleti aldığı yenilgiyi hazmedemiyerek, sivil katlamlar gerçekleştirmektedir.

Katliamlar karşısında sessiz kalmayalım, öfkemizi sokağa, alanlara taşımaya çağırıyoruz. Tüm ADHK ve bileşenleri başta olmak üzere şuan bölgelerde eylem koordinasyonları tarafından düzenlenecek olan eylemlere aktif olarak katılmaya çağırıyoruz. Gün Efrin’i sahiplenme, Faşist Türk devletinin katliamlarına karşı durma günüdür.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel