Takip Et

Güncel

Adana’da 5 yaşındaki çocuğa bin 991 lira haciz

Adana’da balkonda oynadığı odunları düşürmesi sonucu otomobilin zarar görmesi nedeniyle 5 yaşındaki çocuğa bin 991 lira haciz geldi

Adana’da balkonda oynadığı odunları düşürmesi sonucu otomobilin zarar görmesi nedeniyle 5 yaşındaki çocuğa bin 991 lira haciz geldi.

Olay merkez Seyhan ilçesine bağlı Sümer mahallesinde 2 yıl önce meydana geldi. İddiaya göre, şimdi 5 yaşında olan B.M, evlerinin balkonunda odun parçalarıyla oynarken, bir odun elinden kaydı.

Balkondan düşen odun, yol kenarında park halindeki otomobilin üzerine düştü. Olayda aracın kaportası zarar gördü.  Araç sahibi aileyle tartıştıktan sonra polis çağırarak tutanak tutturdu.

Şahıs daha sonra da otomobilini götürerek tamir ettirdi, bin 951 lira masraf da sigorta şirketi tarafından ödendi. Sigorta şirketi parayı ödedikten sonra masrafın, zarar veren tarafından karşılanması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme de faiziyle birlikte bin 991 lira paranın 5 yaşındaki çocuktan alınmasına karar verdi.

2 Yıl sonra gelen mahkeme kararı

Bu nedenle olaydan 2 yıl sonra 5 yaşındaki B.M’nin adresine haciz ve mahkeme kararı gitti. Ancak aile bu durum karşısında şok olarak karara itiraz etti.

Yaşanan olayın tamamen kaza olduğunu söyleyen çocuğun annesi, “Benim oğlum o zaman 3 yaşındaydı, o yaştaki bir çocuk bilerek hiçbir şeye zarar vermez. Bizim bu parayı ödeyecek gücümüz yok. Odunlar kayıp aşağı düştü. Biz bu karara bir anlam veremiyoruz, bu nedenle itiraz ettik. 5 yaşındaki çocuğa haciz gelir mi?” dedi.

(Kaynak Bir GÜN)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler