Connect with us

Güncel

Adalet İçin Dayanışma Platformu: Herkesi avukatların sesi olmaya çağırıyoruz

Adalet İçin Dayanışma Platformu, ATK tarafından verilen “hapishanede kalmaları uygun değil” raporuna göre tahliye edilmeleri gerekirken hastaneye kaçırılan ölüm orucunda olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada çok geç olmadan sonuçları çok ağır olmadan herkesi tüm insanlığın gözü önünde yaşanan bu işkencenin önüne geçmeye avukatların sesi olmaya çağırıyoruz

Hakan Aksu- Gazete Patika

Adalet İçin Dayanışma Platformu, ATK tarafından verilen “hapishanede kalmaları uygun değil” raporuna göre tahliye edilmeleri gerekirken hastaneye kaçırılan ölüm orucunda olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını Adalet İçin Dayanışma Platformu’ndan Sevilay Derman okudu.

Zorla müdahalenin sakat bırakabileceği ve hatta ölmelerine neden olabileceği hatırlatması yapılan basın açıklamasının devamında şunlar söylendi;

ATK raporuna rağmen tahliye edilmediler

Derman; “Herkesin gözü önünde Emru Timtik 215  ve Aytaç Ünsal 184 gündür adil yargılanma talebi ile bedenlerini açlığa yatırdılar. Adli tıp kurumunun hapishanede kalamaz raporuna rağmen tahliye edilmediler. Tahliye edilmedikleri gibi hapishaneden hastaneye kaçırılarak zorla müdahale tehdidi altındalar. Ve genel sağlık durumları her gün ağırlaşıyor“ dedi.

Yapılan basın açıklamasının devamında şunlar söylendi;

Herkesi avukatların sesi olmaya çağırıyoruz

Zorla müdahale işkencedir. Çok geç olmadan sonuçları çok ağır olmadan herkesi tüm insanlığın gözü önünde yaşanan bu işkencenin önüne geçmeye avukatların sesi olmaya çağırıyoruz.

Adalet için dayanışma Platformu olarak sürecin takipçisiyiz. Ebru ve Aytaç’ın yaşamlarından endişe duyuyoruz. Ve avukatların biran önce taleplerinin karşılanmasını bu uygulamalardan vazgeçilmesini istiyoruz. Herkesin bu sese eşlik etmesini istiyoruz.

Günün Haberleri

More in Güncel