Takip Et

Güncel

Adalet Bakanı Gül’ü dinleyene 350 dolar

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün gelecek ay ABD’de Yargı Reformu Stratejisi’ni anlatacağı toplantıya katılacak akademisyen ve analistlere 350 dolar teklif edildi

Turkish Heritage Organization (THO) tarafından gelecek ay ABD’de organize edilen ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılıp, Yargı Reformu Stratejisi’ni anlatacağı toplantıya dair çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. 

Orta Doğu Enstitüsü’nün Türkiye Araştırmaları Merkezi Direktörü ve George Washington Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olan Gönül Tol, Bakan Gül’ün ABD’de yapacağı konuşmayı dinleyenlere 350 dolar verileceğini belirten bir mail aldığını söyledi.

Konuya dair sosyal medya  hesabı Twitter’dan paylaşımlarda bulunan Gönül Tol, şunları yazdı: 

“Adalet bakanı Gül Washington’da Yargı Reformu Stratejisini anlatacakmış. Toplantıyı düzenleyen Turkish Heritage Organization konuşmayı dinlemek üzere toplantıya katılacaklara 350 dolar teklif ediyor. Daveti alan Amerikalı meslektaşlarımın yorumu: Türkiye ekonomik krizde mi dediniz?

Ben dahil kurumumdaki ve Washington’da bulunan diğer düşünce kuruluşlarındaki bazı analistlere Türk hükümeti için lobicilik yapan birinden davet maili geldi. Mailde toplantıya dinleyici olarak katılmamız halinde 350 dolar ödeneceği yazıyordu.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler