Connect with us

İçerden

Açlık grevindeki tutsaklardan dayanışma çağrısı

Elazığ Hapishanesi’nde açlık grevindeki kadın tutsakların sağlık sorunları giderek ciddileşirken, tutsak Fadime Demiroğlu gönderdiği mektupta dayanışma çağrısı yaptı

Elazığ T Tipi Hapishanesi’nde açlık grevindeki kadın tutsakların sağlık durumu giderek ciddileşiyor. Hapishaneden gönderilen mektupta, tüm kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapıldı.

Elazığ Hapishanesi’nde kadın tutsaklar, kimlik kartı dayatmasına, baskılara ve hak gasplarına karşı 1 Kasım’da süreli ve dönüşümlü başlattıkları açlık grevinde 6 tutsak 10 Kasım’da süresiz dönüşümsüz açlık grevine dönüştü.

“Duyarlılık ve dayanışma bekliyoruz”

Açlık grevinin 56’ncı gününde, C-6 koğuşunda bulunan Fadime Demiroğlu Mezopotamya Ajansı’na bir mektup göndererek, açlık grevinde olanların halsizlik yaşadığı, konuşmakta zorluk çektiği ve durumlarının her geçen gün kötüye gittiğini aktardı.

Demiroğlu mektubunun devamında, “Arkadaşlarımız 10 Kasım’dan beri açlık grevine girdiler.  Halen ses çıkmadı.  Çok kilo kaybı var. Halsizlik ve konuşmada zorluk çekiyorlar.  Baş dönmeleri var.  Onların durumu bizi tedirgin ediyor” diyerek, sivil toplum örgütleri ve kamuoyundan duyarlılık ve dayanışma beklediklerini belirtti.

 

Günün Haberleri

More in İçerden