Takip Et

Güncel

Açlık grevindeki tutsak Yazar Çınar’ın durumu kötüye gidiyor

İzmir Şakran Hapishanesi’nde açlık grevinde olan yazar İlhami Çınar’ın Teyzesi Havide Bayram, durumunun kötüleştiği ve sağ gözünü kaybetmek üzere olduğunu söyledi

İzmir Şakran Hapishanesi’nde açlık grevinde olan yazar İlhami Çınar’ın Teyzesi Havide Bayram, durumunun kötüleştiği ve sağ gözünü kaybetmek üzere olduğunu söyledi.  

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Şakran 1 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan ve 5 Ocak tarihinden bu yana PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle açlık yazar İlhami Çınar grevini sürdürüyor. Çınar’ın geçen hafta açık görüşüne giden Teyze Havide Bayram, Çınar’ın sağlık durumuna dikkat çekti. Bayram, Çınar’ın görüşe arkadaşların yardımıyla geldiğini belirtti.

Çınar’ın 11 buçuk kilo kaybının olduğunu dile getiren teyze Bayram, şunları söyledi: “Tansiyonu sürekli düşüyor. Gözlerinde görme problemi başlamış. Sağ gözü neredeyse görmüyor. Arkadaşları ışıktan rahatsız olmasın diye lambayı gazete ile kaplıyorlar. Her geçen gün durumu kötüleşiyor. Sağlık durumuna rağmen, İlhami eyleminde kararlı olduklarını iletti.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler