Takip Et

Güncel

Açlık grevinde olan Grup Yorum üyelerine saldırı hazırlığı

Silivri Hapishanesi’nde bulunan ve süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyelerine gardiyanlar tarafından zorla saldırı tehdidinde bulunulduğu açıklandı

Süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyelerine gardiyanlar tarafından zorla saldırı tehdidinde bulunulduğu açıklandı.

Silivri Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Grup Yorum üyeleri Ali Aracı, İbrahim Gökçek ve Barış Yüksel ile adil yargılanma talebi için açlık grevinde olan avukat Murat Canım’a yönelik zorla saldırı tehdidinde bulunuldu. Görüş için gelen ailelere açıklama yapan Grup Yorum üyeleri, 11 Aralık günü gardiyanlar tarafından hastaneye götürülüp, saldırı edileceğini söylediler.

Zorla saldırı uygulamasına ilişkin açıklama yapan Grup Yorum ise, “Açlık grevindeki insana yapılacak olan zorla saldırı, sakatlıklar ve ölümlerle sonuçlanmaktadır. Silivri Hapishanesi idaresi de bunu çok iyi bilmektedir. Arkadaşlarımızın sağlıklarına ve yaşamlarına kastedilmektedir. Zorla saldırı tehdidinin sürekli varlığı ile hedeflenen ise arkadaşlarımız üzerinde oluşturulmaya çalışılan baskının sürekli kılınmaya çalışılmasıdır” dedi.

Grup Yorum’un yazılı açıklaması şu şekilde;

“Silivri Hapishanesi’nde Açlık Grevindeki Grup Yorum Üyelerine Zorla Müdahale Tehdidi

12 Aralık Perşembe günü Silivri Hapishanesi’nde yapılan görüş sırasında ailelerin öğrendiğine göre; süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleri Ali Aracı, İbrahim Gökçek ve Barış Yüksel ile adil yargılanma talebi ile süresiz açlık grevinde olan avukat Murat Canım’a dün akşam saatlerinde gardiyanlar tarafından ertesi gün sabah hastaneye, dahiliye bölümüne götürülecekleri söylenmiştir. Ertesi gün gardiyanlar hastaneye götürmek için gelindiğinde arkadaşlarımız gitmek istemediklerini, direnişte olduklarını, hasta olmadıklarını ve tedavi kabul etmediklerini, aksi yönde yapılacak herhangi bir müdahalenin zorla müdahale olacağı ve sağlıkları açısından olumsuz sonuçlar yaratacağını söylemişlerdir. Buna rağmen öğle saatlerinde tekrar hastane için gelinmiş ve direnişçiler yine reddetmiş, ayrıca arkadaşlarımız müdahaleyi kabul etmediklerine dair dilekçe vermiştir.

Açlık grevindeki insana yapılacak olan zorla müdahale, sakatlıklar ve ölümlerle sonuçlanmaktadır. Silivri Hapishanesi idaresi de bunu çok iyi bilmektedir. Arkadaşlarımızın sağlıklarına ve yaşamlarına kastedilmektedir. Zorla müdahale tehdidinin sürekli varlığı ile hedeflenen ise arkadaşlarımız üzerinde oluşturulmaya çalışılan baskının sürekli kılınmaya çalışılmasıdır. Sabah kültür merkezimizin çalışanlarının, arkadaşlarımızın evlerine düzenlenen baskınlar akabinde zorla müdahale tehditleri, taciz ve tehditler hasımlarımızın açmazıdır. Bizim ise zafere gün be gün yaklaştığımızın göstergesidir.

Baskılar bizi yıldıramaz! Zorla müdahale tehditleri bizi yıldıramaz!

Grup Yorum halktır, susturulamaz!

Tüm dostlarımızı, sevenlerimizi direnişimizi sahiplenmeye; sesimize ses, direnişimize güç olmaya davet ediyoruz.

GRUP YORUM”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler