Connect with us

Güncel

‘Abdullah Gül adayımız olabilir’

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül’ün 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayları olabileceğini söyledi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gazetecilerle bir araya geldi. Karamollaoğlu, Efrin’e düzenlenecek saldırı planıyla ilgili soruya, “Orta Doğu’da ki bu hareketlerde kapsamlı bir strateji belirlenmezse sadece mevzi olarak bir yere girip, çıkmanın problemi çözmeyeceği kanaatindeyiz” diye cevap verdi.

Abdullah Gül 2019 adayınız olur mu sorusuna ise şu ifadeleri kullandı;

“Abdullah Gül bey kıymetli bir kardeşimiz. Elbette aday olma ihtimali olur. Ama şu anda adayımızdır demek doğru olmaz. Burada iki husus var. İlk olarak kendisi böyle bir noktada ‘Böyle bir teşebbüste bulunabilirim’ demesi gerekir. İkinci noktada da onun seçilebileceği noktasında sağlam bir kanaatin oluşması icap ediyor. Bunlar sağlanırsa o da olabilir, başkaları da.”

“Türkiye’de artık hukuk yok”

Karamollaoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan hakkında vermiş olduğu kararın yerel mahkeme tarafından bozulmasına yönelik olarak, “Eğer bir yerel mahkeme ‘Anayasa Mahkemesi’nin kararını uygulamıyorum. Kararımda ısrar ediyorum’ der hükümet yetkilileri de bunu tevdi eder mahiyette konuşursa, zaten bize göre hukuk artık işlemez noktaya gelmişti de şimdi bütün ümitler bitti. Bu artık sözün bittiği yer. Türkiye’de artık hukuk yok” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel