Takip Et

Güncel

Abdulkadir Selvi; HDP’li belediyelere yeniden kayyum atanacak

AKP kalemşörlerinden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın HDP belediyelerine kayyum atama planı olduğunu aktardı

AKP kalemşörlerinden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde yeni yasama döneminin ilk AKP grup toplantısı sonrası yaşananları aktardı. Selvi, Erdoğan’ın HDP belediyelerine kayyum atama planı olduğunu aktardı

‘Sabır sabır sabır’

Selvi, Kanal D muhabiri Seçil Özer’in af konusunda merak ettikleri şeyler olduğunu söylemesi üzerine Erdoğan’ın “Sabır sabır sabır” şeklinde yanıt verdiğini aktardı.

Selvi, yazısının devamında Erdoğan’ın yerel seçimlerdeki aday göstermelere ilişkin sarf ettiği sözlere vurgu yaptı. Selvi daha sonra, “Yerel seçimlerle ilgili yazacaklarım bunlardan ibaret değil” diyerek Kürt illerindeki belediyelere atanan kayyumlara değindi. Selvi, seçimden sonra da belediyelere kayyum atanacağının sinyalini verdi.

HDP’nin aldığı yerel yönetimlere yeniden kayyum sinyali

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün kayyım atanan belediyelerden biri olan Ağrı’dan gelen bir heyeti kabul etti. Ağrı heyetini, “Ziyaretinizi sıradan bir ziyaret olarak değerlendirmek istemiyorum” diye karşıladı. Kayyım konusuna ışık tutacak çok önemli bir değerlendirmede bulundu.

“Mart seçimlerinde birçok yerde yaptığımız gibi devletin, milletin parasını Kandil’e gönderdiğini tespit ettiğimiz belediye başkanını o görevde tutmayacağız” dedi.

“AK Parti ne yapacak? HDP’nin belediye başkan adaylarının Kandil tarafından belirlenip belirlenmediğine mi bakacak, yoksa seçimden sonra bir süre izleyip kayyım mı atayacak?” gibi sorular vardı. Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerinden kayyımla yönetilen belediyelerle ilgili özel bir çalışma yapacakları sonucunu çıkardım. Düşünülen tedbirlerden birinin PKK ile bağlantısı tespit edilen belediyelere yeniden kayyım atamak olduğu anlaşılıyor”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler