Takip Et

Dünya

‘ABD IŞİD’i yok etmek istemiyor’

Rus askeri uzman Konstantin Sivkov, ABD’nin ‘Yeni Suriye Ordusu’ isimli gruba eğitim vermesi haberlerini değerlendirdi ve ABD’nin IŞİD’i yok etme çabasında olmadığını, sadece kontrol altında tutmak istediğini söyledi

Rus askeri uzman Konstantin Sivkov, ABD’nin hiçbir zaman IŞİD’i yok etme çabasında olmadığını ve örgütü yalnızca kontrol altında tutmaya çalıştığını söyledi. Sivkov, ABD yönetiminin sağ kalan terör yanlılarından yeni ordu oluşturmaya çalışmasını da buna kanıt olarak gösterdi.
Sivkov, ABD’li uzmanların Suriye’nin Haseke kentinde aralarında IŞİD’lilerinde bulunduğu ‘Yeni Suriye Ordusu’ isimli silahlı gruba eğitim verdiğine ilişkin haberleri değerlendirdi. Sivkov, “ABD hiçbir zaman IŞİD’le mücadeleyi önemsemedi, onun yerine IŞİD’i kontrol altına almaya çalıştı. Bu nedenle kendilerine sadık IŞİD’li generalleri tahliye ettiler. Gerekli olan herkesi tahliye ettiler ve meşru yönetimle savaşmak için yeni bir ordu hazırlıyorlar” diye konuştu.
Rus uzman ayrıca bugün Suriye kampanyasının tamamlanmasının, ABD’nin yenilgisi olarak kabul edilebileceğini ve Washington’un bu yenilgi nedeniyle intikam istediğini kaydetti.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler