Takip Et

Güncel

75 yaşındaki Perihan Pulat’ı darp eden polise 3 bin lira ceza

Ankara Yüksel Caddesi’ndeki geçen yıl yapılan “İşimizi geri istiyoruz” eyleminde yer alan 75 yaşındaki Perihan Pulat’ı darp eden polis E.G, 3 bin lira para cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezayı erteledi

 Ankara Yüksel Caddesi’ndeki geçen yıl yapılan “İşimizi geri istiyoruz” eyleminde yer alan 75 yaşındaki Perihan Pulat’ı darp eden polis E.G, 3 bin lira para cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezayı erteledi. 

Pulat’ın darp edilmesine ilişkin Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmaya gelmeyen E.G. hakkında yakalama kararı çıkarılmış, dava 24 Mayıs’a ertelenmişti.

Hakkındaki yakalama kararı üzerine dün onlarca polis eşliğinde adliyeye giden E.G, ifade verdi. İfadenin ardından mahkeme, E.G’ye 15 ay taksitle 3 bin TL para cezası verirken, hükmün açıklamasını geri bıraktı.

Kararı değerlendiren Avukat Alişan Şahin, “Mahkemenin verdiği karar ceza değil ödüldür” dedi. Sanığın bundan önce de benzeri saldırıların faili olduğuna ve yine cezasızlıkla ödüllendirildiğine dikkat çeken Şahin şöyle konuştu: “Bu kararın da önceki kararlardan bir farkı yoktur. Bu kişi 1 Mayıs 2018 tarihinden sonra saçını, sakalını ve bıyığını kesmiş, kendini tanınmayacak şekilde yeni bir imaja büründürerek bir sürede saldırıyı gerçekleştirdiği bölgeden uzak durmuştur. Bundan sonra eski imajı ile işkence düzeyindeki saldırılarına cesaret ile devam edecektir. Cezasızlık polis şiddetinin meşrulaştırılması ve böylesi eylemleri sürekli kılmaya yönelik bir faaliyettir. 75 yaşında ve 35 kiloda olan müvekkilime 100 kilodan fazla, 190 cm. boyundaki bir polisin saldırısı utanç vericidir. Bu utanca verdiği karar ile sayın mahkemede ortak olmuştur.(Sendika.Org)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler