Takip Et

Güncel

7 meclis lokantasının ardından, 8 milyon liraya yeni meclis lokantası yapılacak

Meclis’te vekiller tarafından kullanılacak olan yeni bahçe lokantası binasının yapımı için hazırlıklar yapılıyor

Meclis’te vekiller tarafından kullanılacak olan yeni bahçe lokantası binasının yapımı için hazırlıklar yapılıyor. Hali hazırda bulunan 7 lokantanın yanı sıra yapılacak olan 8’inci lokantanın yapımı için 8 milyon 670 bin liraya sözleşme imzalandı.

550 kişilik lokanta olacak

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; milletvekillerine hizmet verecek olan bahçe lokanta binası için, 11 milyon lira yaklaşık maliyet belirlendi ve 8 milyon 670 bin liraya anlaşma sağlandı. Yeni lokantayı 5 ayda yapacak olan “Güzeller” firması ile 2 Aralık günü sözleşme imzalandı. Meclis’te bulunan ve “Tabur Restoran” olarak anılan lokanta yıkılıp, yerine otopark yapılmıştı. Şimdi bu bölgeye yeniden lokanta yapılacak. Yeni lokanta 550 kişilik olacak.

“Milletvekillerinden gelen talep üzerine yapılıyor”

TBMM Başkanvekili Sadi Bilgiç, “Milletvekillerinden gelen talep doğrultusunda yeni bir lokanta yapılıyor” dedi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Tabur lokantası vardı yıkıldı. Yık yeniden yap. Meclis, kendi işleri için daha planlı olmalı” dedi. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise “Milletvekillerinden gelen talep üzerine daha önce bahçe lokantasının bulunduğu alana, milletvekili ve personel için ayrı ayrı olmak üzere 550 kişi kapasiteli yeni bir bahçe lokanta yapılıyor” diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler