Takip Et

Güncel

34 hamile çocuğu bildirmedikleri için dava açılan doktorlara beraat

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2018 yılında başvuran 15 yaş altı 34 hamile çocukla ilgili bildirim yapmadıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 18 doktor beraat etti

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2018 yılında başvuran 15 yaş altı 34 hamile çocukla ilgili bildirim yapmadıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 18 doktor beraat etti.

İstanbul’daki Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2018 yılında çoğunluğu Suriye uyruklu küçük çocukların hamile olduğu halde adli makamlara bildirilmediği gerekçesiyle doktorlar hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’ın haberine göre Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede, 15 yaş altı gebelik tespiti yapılan ve bildirim yapmayan 10 doktor hakkında ‘zincirleme olarak kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ suçundan 3 yıldan 6 aya kadar hapis, 8 doktor hakkında ise ‘kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Davada doktorlar suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme sanıkların beraatına karar verdi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler