Takip Et

Güncel

Afrin’de bombalı araç infilak etti

Afrin kent merkezinde bomba yüklü bir araç infilak etti, saldırıda 4 kişi öldü 22 kişi yaralandı

Afrin kent merkezinde bomba yüklü bir araç infilak etti, saldırıda 4 kişi öldü 22 kişi yaralandı

Sabah saatlerinde ilk olarak kent merkezi yakınlarında durumundan şüphelenilen ve inceleme sonrası bomba yüklü olduğunu belirlenen bir araç kontrollü olarak infilak ettirilmiş ancak, kısa süre sonra otogardan çıkan yolcu midibüsü, Valilik binasına 500 metre mesafedeki bulvarda infilak etti. Büyük gürültüyle meydana gelen patlamanın ardından bölgede güvenlik güçleri önlem alırken, sağlık ekipleri de yaralıları ambulanslarla tahliye ederek hastanelere kaldırdı. Yapılan incelemede 4 kişinin öldüğü saldırıda 11 kişinin de yaralandığı belirlendi.

Habertürk’ün haberine göre bombanın midibüsün geçtiği noktaya mı yoksa içine mi yerleştirildiği araştırılırken, çembere alınan bölgeye kimsenin yaklaşmasına izin verilmedi.

Çok sayıda gözaltı

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında ise saldırıyla ilgisi olabileceği değerlendirilen çok sayıda kişi gözaltına alınarak sorgulanmaya başladı. Kent genelinde teyakkuz durumuna geçilirken, Valilik binasının da bulunduğu saldırının yapıldığı bulvar ise yaya ve araç kullanımına kapatıldı.


Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler