Connect with us

Bilim

2020 yılına kadar tüm Samsung cihazlar yapay zekaya sahip olacak

Samsung Research’ün patronu H.S. Kim, 2020 yılına kadar şirketin yaptığı her ürünün IoT bulutuna bağlanacağını ve yapay zekâya sahip olacağını açıkladı

Samsung, Las Vegas’ta devam eden CES 2018’deki açılış konuşması sırasında yapay zekâ (AI) teknolojisine dayanan yeni tüketici ürünü stratejisini duyurdu. Samsung Research’ün patronu H.S. Kim, 2020 yılına kadar şirketin yaptığı her ürünün IoT bulutuna bağlanacağını ve yapay zekâya sahip olacağını açıkladı.

Tüm cihazlar yapay zekâya sahip olacak

Kim, şirketin bu planlarını bağlanabilirlik, bulut ve zekâ içeren tek bulutlu yaklaşımla hayata geçireceğini söylüyor. Samsung ilkbaharda tüm akıllı programları yeni bir Smart Things uygulamasında birleştirerek Smart Home ve Smart View’ı ortadan kaldıracak.

Böylece birden fazla Samsung ürünü kullanan tüketiciler tüm Samsung cihazlar birbiriyle bağlantı kuracağı için sesle kontrol veya tek dokunuşla kimlik doğrulaması ile cihazlarını kullanabilecekler. Kim konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bixby’yi bir sonraki seviyeye götürüyoruz. 2020 yılına kadar tüm Samsung cihazlar sadece IoT için hazır hale gelmeyecek ayrıca zekâya sahip olacaklar” dedi.

Kaynak: Donanım haber

Günün Haberleri

More in Bilim