Takip Et

Kültür-Sanat

18. !f İstanbul başlıyor: “Kadın Olmanın Günahı”da seçkide

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bir yıl aradan sonra 13-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yeniden seyirciyle buluşmaya devam edecek

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bir yıl aradan sonra 18’incisi 13-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da seyirciyle buluşacak.

Programı yayınlanan festival, “!f Galalar”, “!f Efsaneler” ve “Sanat Hayat içindir!” gibi kategorilerin yanı sıra, yeni bölümler ve !f X adı altında yapılacak atölye çalışmalarını da bünyesinde barındırıyor.  

Türk Sinemasından Seçkiler

Ulusal sinemanın önemli yönetmenlerinden filmleri, yeniden izleyiciyle buluşturan !f Efsaneler bölümünde, bu sene Derviş Zaim’den “Tabutta Rövaşata”, Zeki Demirkubuz’dan “C Blok”, Yavuz Turgul’dan “Eşkıya”, Mustafa Altıoklar’dan “Ağır Roman” ve Tomris Giritlioğlu’ndan “Salkım Hanım’ın Taneleri” izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Yönetmenliğini Ümran Safter’in yaptığı, Nezihe Muhiddin’in hayatını konu edinen “Kadın Olmanın Günahı” adlı belgesel, 18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir’de izleyici ile buluşacak.

Gazeteci, yazar ve kadın hakları savunucusu Nezihe Muhiddin’in hayatını konu edinen “Kadın Olmanın Günahı” adlı belgesel, 18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilecek.

David Lynch Filmleri, “Kült” Filmler Seçkisinde 

Festivalde “efsane” Türk filmlerinin yanı sıra !f Kült kategorisi kapsamında, zamana direnen yönetmenlerden David Lynch’in “Blue Velvet”, “Eraserhead” ve “Lost Highway” filmleri izleyiciyle buluşacak.  

Festival biletleri 31 Ağustos’ta satışa çıkacak. Detaylı bilgi için tıklayın

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler