Takip Et

Kültür-Sanat

15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılış ve gösterim programı yayımlandı

Bu yıl 15’incisi “Evde kalamayanları gör” sloganıyla düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin programı yayımlandı. Festival bu yıl koronavirüs nedeniyle online yayınlanacak.

Bu yıl 15’incisi COVID-19 koşullarında online olarak düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin programı yayımlandı. “Evde kalamayanları gör” sloganıyla düzenlenen festivalin gala gösterimi 1 Mayıs 2020 saat 20.00’da festivalin Youtube Kanalı üzerinden yapılacak. Alican Yücesoy’un sunuculuğunu üstlendiği gala programının Mert Fırat, Ercan Kesal katılımı ile, yurt dışından yönetmenlerin katılımı, müzik şöleni ve açılış filmi ile zengin bir program var.

Toplu olarak gösterilecek Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmlerinin yönetmeni Tunç Okan ile 2 Mayıs saat 17:25 de canlı söyleşi yapılacak. Tunç Okan Youtube kanalından canlı yayında izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.

Cumartesi Cumartesi filminin Türkiye’de daha önce gösterilmeyen Fransa kurgusunu festivalin YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle buluşacak.

Festivalde gösterilecek filmler hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız. (Filmler sadece birer kez ve belirtilen saatlerde gösterilecektir)

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler