Connect with us

Güncel

15 Temmuz’da öldürülen askerlerin avukatı: Savcı ‘başımızı yakmayın’ dedi

15 Temmuz gecesi öldürülen askerlerin avukatı Kübra Aydın, savcıların “Bizim başımızı yakmayın. Yapabileceğimiz bir şey yok” dediğini belirtti

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’ın “Bi de bunu dinle” programına konuk olan Avukat Kübra Aydın, 15 Temmuz günü başı kesilerek öldürülen askeri okul öğrencileriyle ilgili, savcıların “Bizim başımızı yakmayın. Yapabileceğimiz bir şey yok” dediğini belirtti.

15 Temmuz gecesi, İstanbul’da köprülerin trafiğe kapatılması için çıkarılan bazı askeri okul öğrencileri öldürülmüştü. Hayatını kaybeden askeri okul öğrencilerinden Murat Tekin, Ragıp Enes Katran da dahil olmak üzere 48 askeri okul öğrencisinin ailesinin avukatı Kübra Aydın, “TC kimlik numarasına kadar tespit ettiğimiz kişiler var” dedi.

Savcı: Bizim başımızı yakmayın

Aydın konuk olduğu programda, suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “TC kimlik numarasına kadar tespit ettiğimiz kişiler var. Linç edilerek öldürüldüler. Kesici delici aletlerle boğazları kesiliyor. Adli Tıp raporunda detayları mevcut. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Savcılar çatışma anında öldülerse bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar” dedi.

Avukat Aydın, görüştüğü savcıların son çıkarılan KHK’yı beklediklerini, “Bizim başımızı yakmayın avukat hanım” dediklerini de belirterek, “Ortada bir hukuksuzluk var ve buna müdahale ettiklerinde başlarının yanacağını düşünüyorlar” diye konuştu.

Günün Haberleri

More in Güncel