Takip Et

Dünya

12 yaşındaki kız kardeşini savaş tanrıçasını yatıştırmak için kurban etti

Hindistan’da bir kişi, 12 yaşındaki kız kardeşini Hindu savaş tanrıçasını yatıştırmak için öldürdüğü gerekçesiyle tekrar tutuklandı

Hindistan yerel basınında yer alan habere göre, daha önce bir kişiyi yaraladığı için hapse atıldıktan sonra kefaletle serbest bırakılan bir kişi, 12 yaşındaki kız kardeşini Hindu savaş tanrıçasını yatıştırmak için öldürdüğü gerekçesiyle tekrar tutuklandı.

Odisha (eski adıyla Orissa) eyaletindeki polis yetkilileri, Subhoban Rana adlı adamın, benzer suçtan kefaletle serbest bırakılmasından sadece günler sonra kız kardeşi Janani’yi tanrıça Durga’yı hoşnut etmek için öldürdüğünü söyledi.

Çocuğun ailesi karakola giderek kayıp kişi bildiriminde bulun aileye, köylüler 2018’de bir insanı kurban ettiği için tutuklanan erkek kardeşten şüphelendiğini belirtti.

Balangir bölgesi polis amiri Madkar Sandeep Sampat, “Adam suçunu itiraf ettikten sonra onu tutukladık ve ekibimizi ormana götürdük, kızın başsız bedenini ormanda bulduk” dedi.

Sampat, Rana’nın Ekim 2018’de Kunja adlı bir kişiyle Kunja’nın 9 yaşındaki kuzenini kurban ettikleri gerekçesiyle tutuklandığı bilgisini verdi. Baba Musuru Rana’nın cinayetten dolayı oğluna ağır ceza verilmesini istediği belirtildi. Polis kız çocuğunun ölümünün kesin nedenini ortaya çıkarmak için soruşturma yürütüyor.

Durga, Hinduizm’de genellikle çok sayıdaki koluyla silahlar taşıyan, kaplan ya da aslana binerken tasvir edilen ve barışı tehdit eden şeytani güçlerle mücadele eden bir savaş tanrıçası olarak tanınıyor.

2017’de Karnataka eyaletinde polis, 10 yaşındaki bir kız çocuğunu kurban ettikleri iddiasıyla üç kişiyi tutuklamıştı. 2015’te de Andra Pradeş eyaletinde Hindu tanrıçası Kali’yi onurlandırmak için yapılan ayin sırasında 4 yaşındaki bir erkek çocuğunun kafasının kesildiği açıklanmıştı. (Independent Türkçe)

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler