Takip Et

Güncel

11 çocuğa istismarda bulunan kişi serbest bırakıldı

Amasya’da bir sınıf öğretmeni 11 öğrenciye cinsel istismar bulunmasının ardından 6 yıl görevde kaldı. İstismarcı öğretmen bir süre tutuklu kaldıktan sonra, mahkeme tarafından serbest bırakıldı

Amasya’da bir ilkokulda sınıf öğretmeni olan Ahmet B. 2013 yılında 11 öğrenciye cinsel istismarda bulundu. İstismarcı öğretmen hakkında iddianame düzenlenmesinin ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan çocuklar, öğretmen Ahmet B.’nin sınıfı kız ve erkek diye ikiye ayırarak cinsel organlarına dokunduklarını, bazen ise laboratuvarda kendilerine dokunduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre çocuk istismarı 2013 yılında, çocuklar 4. sınıfa giderken yaşandı. Olayın gerçekleştiği tarihin üzerinden ise tam 6 yıl geçti ve Ahmet B. öğretmenlik yapmaya devam etti. Öğrencilerden bazıları yaşadıkları olayı ailelerine anlattı. Konu yargıya taşındı. Gözaltına alınan Ahmet B. nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Mahkeme tahliye etti
Yürütülen soruşturma sonunda 6. celsede Ahmet B., ifadeler ve araştırma hastanesinden alınan psikolojik rapora rağmen mahkeme tarafından tahliye edildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler