Takip Et

Emek

1 Mayıs’ta iş cinayetleri: 3 işçi yaşamını yitirdi

Elazığ, Kastamonu ve Aksaray’da yaşanan iş kazası ve cinayetlerinde 3 işçi yaşamını yitirdi, 2 işçi yaralandı.

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde maden ocağında krom taşınan traktörün devrilmesi sonucu sürücü Musa Şahinoğlu hayatını kaybetti, 1 işçi de yaralandı. Kastamonu’da mermer ocağında meydana gelen patlama sonucu ilk belirlemelere göre 2 işçi hayatını kaybetti. Aksaray’da ise inşaat işçisi Aytekin Kırmızıoğlan, çalıştığı sırada üzerine tahta kalıpların devrilmesi sonucu yaralandı.  

Mermer ocağında patlama: 2 işçi hayatını kaybetti

Kastamonu’nun Ağlı ilçesindeki bir mermer ocağında yamaçtan kopan mermer ve kayaların isabet ettiği iş makinesindeki operatör Cemal Aysan (54) ile yanındaki Recep Kayan (40) yaşamını yitirdi. İş cinayeti öğle saatlerinde Ağlı ilçesi Turnacı köyünde faaliyet gösteren mermer ocağında meydana geldi. Mermer kırmada kullanılan iş makinesi ile çalışma yapılırken, yamaçtan kaya ve mermer parçaları koptu. Hızla aşığı kayan mermer ve kayalar, iş makinesinin içindeki operatör Cemal Aysan ile yanında bulunan Recep Kayan’a isabet etti. Ağır yaralanan Aysan ve Kayan, mesai arkadaşlarının çağırdığı ambulansla Ağlı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedaviye alınan Cemal Aysan ve Recep Kayan, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

İşçilerin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Elazığ’da traktörün devrilmesi sonucu 1 işçi yaşamını yitirdi

Elazığ’da Alacakaya ilçesinin Kef Bölgesi’nde bulunan maden ocağında dün gece yarısı krom taşıyan Musa Şahinoğlu’nun kullandığı traktör, kontrolden çıkarak, devrildi. Kazada sürücü Şahinoğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Beraberindeki Hasan Çelik ise yaralandı.

Çalışanların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan Çelik tedavi altına alındı. Çelik’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Hayatını kaybeden Musa Şahinoğlu’nun cesedi ise otopsi için Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

İnşaat işçisi yaralandı 

Aksaray’da Aksaray- Konya karayolunun 4’üncü kilometresindeki cezaevi inşaatında çalışan inşaat işçisi Aytekin Kırmızıoğlan (40), çalıştığı sırada üzerine tahta kalıpların devrilmesi sonucu yaralandı. 

Kırmızıoğlan, Aksaray Eğitim ve Uygulama Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan Kırmızıoğlan’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler