Connect with us

Kültür-Sanat

1 Mayıs Mahellesi 2 Eylül Festivali 31 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak

1 Mayıs Mahallesi 2 Eylül festivali bu yıl ‘’41.Yılında 2 Eylül ruhuyla tüm saldırılara karşı mücadeleyi yükseltiyoruz’’şiarı ile 31 Ağustos-2 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak

Her yıl geleneksel olarak yapılan 1 Mayıs Mahallesi 2 Eylül Festivali bu yılda 31 Ağustos-2 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. DKÖ ve devrimci kurumların düzenledikleri festival bu yıl ‘’41.Yılında 2 Eylül ruhuyla tüm saldırılara karşı mücadeleyi yükseltiyoruz’’ şiarı ile düzenlenmektedir. Festival programında kültür- sanat etkinliklerinin yanı sıra, güncel-siyasal gelişmeler ve kadın temalı paneller düzenlenecek.

SMF, Partizan, HDP, ESP, EMEP, KÖZ, DHP, Emekliler Dayanışma Sendikası,Güç-Der ve Aşık Veysel Mahelle Muhtarlığının düzenlediği ve PSAKD ile Mustafa Kemal Paşa Derneğinin desteklediği festival programının kültürel bölümünde, Grup Munzur, Grup Alamor, Şenol Akdağ, Grup İsyan Ateşi,Koma Çiya, Grup Vardiya, Sinan Güngör, PSAKD Kadın Korusu ve Erbane Grubu bulunmaktadır.

Festivalin siyasal bölümünde ise, HDP ve TDİ’den konuşmacıların yer aldığı Tecrit konulu panel’in yanı sıra,’’Seçimler, Türkiye’deki siyasal süreç ve devrimcilerin görevleri’’ başlıklı ve SMF, Partizan, ESP, SODAP ve KÖZ’den konuşmacıların olduğu bir panel düzenlenecek.

Festivalin 2’inci günü olan 1 Eylül ‘de ise tamamen kadın tamalı panel ve etkinliker yapılacak. Bu bağlamda kadın temalı iki ayrı panel düzenlenecek. Birinci panel ‘’Tarihsel süreçte Kadının rolü’’ başlığı ile yapılacak. Bu panele konuşmacı olarak DKH, YDK ve KÖZ’’den temsilciler katılacak. İkinci panel ise ‘’Kadının ekonomik durumu ve kadına yönelik şiddet’’ başlılığı ile olacak. Bu panele konuşmacı olarak ise, SKM, YDK ve TJA katılacaklardır.

 

 

 

Günün Haberleri

More in Kültür-Sanat